Taborety kuchenne

Taborety kuchenne są obok krzeseł rozkładanych drugim modelem mebli do siedzenia, który umożliwia zaoszczędzenie miejsca w kuchni. Są bardzo praktyczne, bo dzięki temu, że nie zawierają oparć, można je bez problemu wsunąć pod stół.

Taborety kuchenne są bardzo trwałe i stabilne, a przy tym dość lekkie. To najpopularniejszy typ krzeseł do kuchni. Dzięki różnorodnej formie i zastosowaniu przeróżnych materiałów do ich produkcji, świetnie komponują się niemal z każdym rodzajem szafek kuchennych.

Rozróżnia się dwa rodzaje taboretów kuchennych. Pierwsze z nich wykonane są z drewna i mają siedzisko w kształcie okrągłym lub kwadratowym. Ich nogi są proste, lub rzeźbione – w tym drugim przypadku stanowią dodatkową ozdobę. Taborety tego typu są albo klejone, albo zbijane za pomocą gwoździ i drewnianych kołków. Wyglądają schludnie, estetycznie i skromnie. Pasują do wnętrz tradycyjnych, stonowanych i przytulnych.

Drugi typ taboretów stanowi połączenie metalowego stelażu z tapicerowanym siedziskiem. Siedzisko najczęściej obite jest ekoskórą, co bardzo ułatwia utrzymanie mebli w czystości. Ze względu na dość surowy wygląd i połączenie różnych materiałów (metal i skóra) taborety te zaliczane są do nowoczesnych modeli krzeseł i pasują do awangardowych wnętrz.

Taborety posiadają zazwyczaj szczebelki umocowane u dołu nóg, pozwalające na oparcie stóp. Pod tym względem taborety przypominają nieco krzesła do baru.

Kuchenne taborety są bardzo praktyczne i trwałe, a do tego dość wygodne. Dyskomfort można odczuwać jedynie z powodu braku oparcia. Co prawda pojawiły się na rynku taborety z metalowym stelażem, które dodatkowo posiadają niskie oparcie w formie wygiętej rurki, jednakże ideologia ta kłóci się nieco z samym przeznaczeniem taboretów, bo takiej wersji z oparciem nie wsunie się już pod stół.

Zdarzają się także modele z regulowaną wysokością siedziska, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Taborety są naprawdę wytrzymałe, więc spokojnie przetrwają kilka lat, podczas których dziecko będzie coraz to większe. Regulacja wysokości siedziska umożliwia nawet małemu dziecku swobodne dosięgnięcie do blatu stołu. A kiedy dziecko dorośnie, nadal może korzystać ze swojego taboretu, w którym wysokość zostanie podregulowana do standardowych wymiarów.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-xn--krzesakuchenne-knc-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases.' in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/load.php(679): do in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367