Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Taborety do kuchni

Taborety kuchenne

Taborety kuchenne są obok krzeseł rozkładanych drugim modelem mebli do siedzenia, który umożliwia zaoszczędzenie miejsca w kuchni. Są bardzo praktyczne, bo dzięki temu, że nie zawierają oparć, można je bez problemu wsunąć pod stół.

Taborety kuchenne są bardzo trwałe i stabilne, a przy tym dość lekkie. To najpopularniejszy typ krzeseł do kuchni. Dzięki różnorodnej formie i zastosowaniu przeróżnych materiałów do ich produkcji, świetnie komponują się niemal z każdym rodzajem szafek kuchennych.

Rozróżnia się dwa rodzaje taboretów kuchennych. Pierwsze z nich wykonane są z drewna i mają siedzisko w kształcie okrągłym lub kwadratowym. Ich nogi są proste, lub rzeźbione – w tym drugim przypadku stanowią dodatkową ozdobę. Taborety tego typu są albo klejone, albo zbijane za pomocą gwoździ i drewnianych kołków. Wyglądają schludnie, estetycznie i skromnie. Pasują do wnętrz tradycyjnych, stonowanych i przytulnych.

Drugi typ taboretów stanowi połączenie metalowego stelażu z tapicerowanym siedziskiem. Siedzisko najczęściej obite jest ekoskórą, co bardzo ułatwia utrzymanie mebli w czystości. Ze względu na dość surowy wygląd i połączenie różnych materiałów (metal i skóra) taborety te zaliczane są do nowoczesnych modeli krzeseł i pasują do awangardowych wnętrz.

Taborety posiadają zazwyczaj szczebelki umocowane u dołu nóg, pozwalające na oparcie stóp. Pod tym względem taborety przypominają nieco krzesła do baru.

Kuchenne taborety są bardzo praktyczne i trwałe, a do tego dość wygodne. Dyskomfort można odczuwać jedynie z powodu braku oparcia. Co prawda pojawiły się na rynku taborety z metalowym stelażem, które dodatkowo posiadają niskie oparcie w formie wygiętej rurki, jednakże ideologia ta kłóci się nieco z samym przeznaczeniem taboretów, bo takiej wersji z oparciem nie wsunie się już pod stół.

Zdarzają się także modele z regulowaną wysokością siedziska, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Taborety są naprawdę wytrzymałe, więc spokojnie przetrwają kilka lat, podczas których dziecko będzie coraz to większe. Regulacja wysokości siedziska umożliwia nawet małemu dziecku swobodne dosięgnięcie do blatu stołu. A kiedy dziecko dorośnie, nadal może korzystać ze swojego taboretu, w którym wysokość zostanie podregulowana do standardowych wymiarów.